Etelä-Korean won, torstaina, kesäkuun 20. 2019, 00:30 Suomen kesäaikaa (2019-06-19 21:30 UTC)

    Muutos, % HLPI
-⇄❘ Valuutta = KRW 1 KRW = 1 Päivä 3 kk 1 Vuosi 3 Vuotta 1 Vuosi 3 Vuotta
Australian dollari810.6834840.001234+0.09+0.86-1.03-6.5547.320.8
Brasilian real304.7519330.003281-0.55+2.00+2.99-10.5283.338.3
Chilen peso1.6916380.591143-0.10-0.15-3.29-0.7357.740.2
Englannin punta1483.5945590.000674-0.02-0.00+1.03-12.1253.735.1
Etelä-Afrikan randi81.2057370.012314+0.22+2.19+0.85+5.3469.445.6
Euro1320.4338750.000757-0.44+2.69+2.51+0.1877.376.8
Hongkongin dollari150.6403250.006638-0.38+4.65+5.94-0.1987.876.4
Indonesian rupia0.08266012.097731-0.12+3.33+4.02-6.1794.356.2
Intian rupia16.9207710.059099-0.37+2.89+3.67-3.0988.765.9
Israelin sekeli326.7280900.003061-0.38+4.11+6.67+7.6081.385.3
Japanin jeni10.8767870.091939-0.51+6.39+6.98-3.1794.770.2
Kanadan dollari882.1064290.001134-0.11+4.14+5.01-2.9587.357.9
Kiinan renminbi yuan170.7553800.005856-0.18+1.23-0.76-4.0377.958.8
Malesian ringgit282.3461500.003542-0.33+1.46+1.41-1.1782.882.7
Meksikon uusi peso61.5345660.016251-0.70+2.63+13.09-0.9386.977.7
Norjan kruunu135.0705630.007404-0.43+1.15-0.36-3.4862.640.5
Puolan zloty309.4920520.003231-0.62+3.06+3.81+4.1378.667.8
Ruotsin kruunu123.5629740.008093-1.08+0.32-0.84-12.9044.117.1
Saudi-Arabian rial314.3299800.003181-0.49+4.36+5.63+0.6383.780.6
Singaporen dollari862.0941850.001160-0.25+2.94+4.96-0.6688.590.6
Sveitsin frangi1181.4886910.000846-0.39+3.86+5.42-3.1085.376.3
Taiwanin uusi dollari37.6608270.026553+0.05+2.80+2.02+3.9874.984.1
Tanskan kruunu176.9119250.005653-0.43+2.71+2.55-0.2677.874.3
Thaimaan baht37.7121560.026517-0.24+5.79+10.47+12.7194.696.4
Tsekin koruna51.5073130.019415-0.77+2.77+3.31+5.6580.078.6
Turkin liira201.5229410.004962-0.73-2.52-14.98-68.4651.022.8
Unkarin forintti4.0776900.245237-1.03-0.18+2.85-2.8564.639.7
Uuden-Seelannin dollari769.3587970.001300-0.13-1.14+0.11-7.1573.533.2
Yhdysvaltain dollari1178.7500000.000848-0.49+4.36+5.62+0.6383.780.6
Mainos
Välittäjä (vaaluutat, Bitcoin, indeksit, hyödykkeet)
Markets.com Avaa tili
ForexMart Avaa tili
Valuutta- ja CDF-kaupankäyntiin liityy merkittävä pääoman menetyksen riski

Sivu päivitetty: 2019-06-20 02:10 Suomen kesäaikaa (2019-06-19 23:10 UTC)