Etelä-Korean won, keskiviikkona, marraskuun 13. 2019, 23:30 Suomen aikaa (2019-11-13 21:30 UTC)

    Muutos, % HLPI
-⇄❘ Valuutta = KRW 1 KRW = 1 Päivä 3 kk 1 Vuosi 3 Vuotta 1 Vuosi 3 Vuotta
Australian dollari799.0136060.001252+0.19-2.95-2.26-9.9130.911.3
Brasilian real279.5081140.003578+0.18-7.70-7.04-20.821.512.9
Chilen peso1.4904170.670953-3.17-13.91-10.39-16.960.00.0
Englannin punta1499.4403110.000667+0.38+2.06+2.17+2.2965.773.3
Etelä-Afrikan randi78.1281140.012799-0.29-1.56-0.46-3.9314.930.4
Euro1286.4093710.000777+0.28-5.05+0.79+1.6624.655.3
Hongkongin dollari149.1447040.006705+0.35-3.67+2.98-0.1855.369.7
Indonesian rupia0.08289812.062976+0.22-2.43+8.22-4.6573.357.7
Intian rupia16.2462780.061553+0.05-4.46+4.03-6.0540.340.1
Israelin sekeli334.1218670.002993+0.71-3.14+8.50+10.0872.873.0
Japanin jeni10.7221410.093265+0.60-6.49+7.51-1.5054.463.4
Kanadan dollari881.8484490.001134+0.15-3.29+2.91+2.6063.657.7
Kiinan renminbi yuan166.4009820.006010+0.20-3.62+2.11-2.2842.238.7
Malesian ringgit281.2721990.003555+0.18-2.82+4.00+4.2161.877.2
Meksikon uusi peso60.1001270.016639-0.87-2.83+8.10+8.0970.166.4
Norjan kruunu126.8328860.007884-0.20-6.22-5.15-8.936.43.9
Puolan zloty300.0452100.003333+0.08-2.71+1.05+4.5333.248.6
Ruotsin kruunu119.8488850.008344+0.06-5.06-4.07-6.524.21.5
Saudi-Arabian rial311.4836720.003210+0.42-3.76+3.03+0.7756.170.5
Singaporen dollari857.1292290.001167+0.30-1.92+4.37+4.1168.774.4
Sveitsin frangi1179.7471370.000848-0.05-5.43+4.95+0.2247.960.3
Taiwanin uusi dollari38.2993860.026110+0.17-1.03+4.29+4.9580.581.7
Tanskan kruunu172.0556020.005812+0.34-5.27+0.56+1.3022.552.9
Thaimaan baht38.5921960.025912+0.66-1.88+11.64+16.1682.086.4
Tsekin koruna50.2743840.019891-0.06-3.94+2.15+7.2938.966.5
Turkin liira203.0949260.004924+0.79-6.76-1.59-56.2045.827.4
Unkarin forintti3.8408570.260359+0.24-7.67-2.90-6.112.51.6
Uuden-Seelannin dollari747.0818860.001339+1.22-4.50-2.38-10.9719.814.6
Yhdysvaltain dollari1168.0700000.000856+0.42-3.80+3.01+0.7755.770.3
Mainos
Välittäjä (vaaluutat, Bitcoin, indeksit, hyödykkeet)
Markets.com Avaa tili
ForexMart Avaa tili
Valuutta- ja CDF-kaupankäyntiin liityy merkittävä pääoman menetyksen riski

Sivu päivitetty: 2019-11-14 08:27 Suomen aikaa (2019-11-14 06:27 UTC)