Etelä-Korean won, perjantaina, huhtikuun 26. 2019, 00:30 Suomen kesäaikaa (2019-04-25 21:30 UTC)

    Muutos, % HLPI
-⇄❘ Valuutta = KRW 1 KRW = 1 Päivä 3 kk 1 Vuosi 3 Vuotta 1 Vuosi 3 Vuotta
Australian dollari813.5103360.001229+0.43+1.94-0.48-8.3052.423.0
Brasilian real291.6300820.003429-0.25-1.91-5.65-9.6855.225.4
Chilen peso--------
Englannin punta1497.0085330.000668+0.43+1.84-0.73-10.2987.935.9
Etelä-Afrikan randi80.1418780.012478+0.04-2.44-7.72+1.4254.940.4
Euro1293.7370350.000773+0.29+1.71-1.94+0.3256.861.5
Hongkongin dollari148.2028730.006748+0.92+3.71+7.30+0.33100.065.4
Indonesian rupia0.08173312.235030-0.04+2.82+5.08-5.9199.650.5
Intian rupia16.5430960.060448+0.36+4.77+2.29-3.8598.251.6
Israelin sekeli319.9877780.003125+0.41+4.95+6.11+5.12100.080.8
Japanin jeni10.3986870.096166+0.99+1.93+4.89+0.8390.648.6
Kanadan dollari860.8040160.001162+0.52+2.28+2.32-4.8273.639.4
Kiinan renminbi yuan172.3300110.005803+0.55+3.90+0.77-2.32100.056.2
Malesian ringgit280.8767780.003560+0.71+3.49+1.60-4.28100.070.6
Meksikon uusi peso60.7634570.016457+0.19+2.58+6.80-6.9399.362.2
Norjan kruunu133.8871610.007469-0.19+2.09-1.37-4.0552.533.9
Puolan zloty301.0563610.003322+0.04+1.60-3.68+2.5351.550.7
Ruotsin kruunu121.7337120.008215-0.83-1.46-3.82-14.5621.97.9
Saudi-Arabian rial309.9857610.003226+0.94+3.71+7.24+1.46100.070.5
Singaporen dollari851.7283820.001174+0.55+3.08+4.47+0.53100.075.3
Sveitsin frangi1137.9779550.000879+0.70+1.15+3.43-3.2269.947.0
Taiwanin uusi dollari37.5636570.026621+0.76+3.23+3.21+5.88100.094.3
Tanskan kruunu173.1831260.005774+0.17+1.69-2.10-0.1552.658.3
Thaimaan baht36.1922050.027630+0.59+2.12+5.47+10.32100.0100.0
Tsekin koruna50.2405080.019904+0.13+1.52-3.06+5.2357.666.1
Turkin liira195.2976950.005120-0.32-8.47-29.98-72.2536.219.0
Unkarin forintti4.0105360.249343-0.27+0.40-4.87-3.2936.428.2
Uuden-Seelannin dollari766.9505780.001304+0.62+0.79+0.33-2.4269.731.2
Yhdysvaltain dollari1162.4900000.000860+0.94+3.68+7.25+1.46100.070.5
Mainos
Välittäjä (vaaluutat, Bitcoin, indeksit, hyödykkeet)
Markets.com Avaa tili
ForexMart Avaa tili
Valuutta- ja CDF-kaupankäyntiin liityy merkittävä pääoman menetyksen riski

Sivu päivitetty: 2019-04-26 02:10 Suomen kesäaikaa (2019-04-25 23:10 UTC)