Yhteenveto valuuttojen liikkeistä ja volatiliteeteistä lauantaina, lokakuun 10. 2026, 00:30 Suomen kesäaikaa (2026-10-09 21:30 UTC)

  arvoaan menettäneiden osuus, %  
Valuutta 1 Päivä 3 Kuukautta 1 Vuosi 3 Vuotta Volatiliteettikeskiarvo
Australian dollari79.372.489.765.56.77
Brasilian real86.296.6100.044.812.40
Chilen peso3.40.037.913.812.27
Englannin punta58.641.451.762.15.77
Etelä-Afrikan randi96.648.379.393.19.09
Etelä-Korean won10.3100.086.237.98.05
Euro44.831.027.651.75.60
Hongkongin dollari27.662.155.227.65.85
Indonesian rupia44.882.86.96.96.68
Intian rupia48.344.83.43.46.32
Israelin sekeli96.637.993.1100.09.07
Japanin jeni17.293.134.517.28.04
Kanadan dollari10.351.748.320.75.89
Kiinan renminbi yuan55.286.296.669.05.61
Malesian ringgit34.558.672.496.66.07
Meksikon uusi peso3.46.965.527.68.68
Norjan kruunu58.689.782.889.77.38
Puolan zloty31.020.710.382.86.90
Ruotsin kruunu72.413.813.879.37.18
Saudi-Arabian rial48.365.562.127.65.93
Singaporen dollari37.979.369.058.65.14
Sveitsin frangi75.917.231.072.46.83
Taiwanin uusi dollari31.075.917.241.46.44
Tanskan kruunu65.534.524.148.35.83
Thaimaan baht86.255.244.875.96.41
Tsekin koruna69.027.620.755.26.17
Turkin liira17.23.40.00.06.13
Unkarin forintti93.110.375.986.29.88
Uuden-Seelannin dollari72.424.141.410.36.49
Yhdysvaltain dollari20.765.558.631.05.94

Sivu päivitetty: 2026-10-10 02:10 Suomen kesäaikaa (2026-10-09 23:10 UTC)